Hidrolik serisi asansörler 4 ila 60 kişiye kadar, 0.63 m/s’e hızlarda hizmet sunar.

özellikle oteller, bakım evleri, bürolar ve apartmanlar gibi yeni inşa edilmiş veya mevcut alçak binalar için uygundur ve orta düzeyde yolcu akışı için idealdir.

Hidrolik asansörlerde makine dairesine gerek yoktur. Bu yüzden Hidrolik ünitesi zeminde en uygun yere montaj edilir. Hidrolik serisi asansörler hidrolik ünitenin motor vasıtasıyla pistonlara yağ pompalanması ile tahrik edilen sistemlerdir.

Konutlarda 240 kg’dan 1000 kg’a kadar insan taşımak için kullanılan ve konut dışı yerlerde (otel, hastane, iş merkezi) 630 kg’dan 5000 kg’a kadar insan ve/veya yük taşıma amaçlı olarak tasarlanan asansörlerdir.

3 ile 40 kişilik kapasiteye kadar yapılabilen insan asansörlerinin anma hızlarıda binanın yüksekliğine göre değişken bir şekilde 0,40 m/sn ile 2,5 m/sn hızları arasında değişebilir.

İnsan asansörleri, binaların projelendirmesi aşamasında yapılan trafik hesaplarına ve avan projelerine uygun olarak imal edilip, yerlerine montaj edilir.

Projelendirme safhasından imalat ve montaj aşamasının sonuna kadar tüm kademler, uzman ekiplerimiz tarafından kontrol edilerek, son kullanıcıya uygun hale getirilir.

İnsan asansörleri; makine-motor veya hidrolik tahrikli olabilir.

Elektrikli asansörler nerelerde kullanılır?

Binalarda 1 tona kadar insan taşımak için kullanılılan elektrikli asansörler (insan asansörleri) otel, hastane, iş merkezi vb. yerlerdede 5 tona kadar yük ya da insan taşıma amaçlı olarak kullanılabilir. İnsan asansörleri 3 kişi ile 40 kişi arasında kapasitesi olan asansörlerdir.

Yük asansörlerimiz 640 kg – 5000 kg ve üzeri kapasitelerde olmaktadır. Tahrik düzeni olarak hem elektrikli aynı zamanda hidrolik tahrik kullanılabilmektedir. Yük asansörlerimiz diğer asansör kabinlerine oranla, yük uygulamalarına bağlı olarak daha dayanıklı ve sağlamdır.

Kapı tiplerimiz ihtiyaca göre özel olarak, istenilen temiz açıklığı ve yüksekliği sağlayacak şekilde yarı otomatik çift kanatlı veya tam otomatik olarak kullanılmaktadır.

Hidrolik tahrikli asansörlerimiz genelde trafiği çok yoğun olmayan ve orta yükseklikteki binalarda uygun çözüm olmaktadır.

Elektrik tahrikli asansörlerimiz trafiğin yoğun olduğu ve bina kat sayısında sınır olmayan asansörlerdir.

Engelli insanların; merdiven, yükselti gibi zorlukları kolayca yenebilmesi, hareket kısıtlılığının ortadan kaldırılması, yaşam kalitelerinin artırılması amacıyla merdiven ve platform olarak asansör yapmaktayız. Kullanılan malzeme ve sistemler kişinin amaçları doğrultusunda şekillendirilmektedir.

Günümüzde araç sayısındaki artış, kentlerde çok katlı otopark ihtiyacını beraberinde getirmiştir. Otoparklarda yol için ayrılabilecek alanlar sorun olduğunda veya yerden tasarruf etme imkanı sebebiyle, araç asansörleri yapılmaktadır. Yapmış olduğumuz araç asansörlerinde, şoför aracından inmeden kumanda butonuna ulaşabilmektedir.

Malzemeler fırınlı boya olmakla birlikte uzun ömürlü imal edilirler.

Servis asansörleri genelde otel, restaurant ve villalar da mutfaktan yemek yenilen kata tabak, bardak, tepsi taşınmasında kullanılır. Sadece yük taşımak amaçlı olarak, insanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanırlar. Küçük tip yük asansörleri olarak düşünebileceğimiz servis asansörleri 50 kg’dan 500 kg’a kadar değişik taşıma kapasitelerine sahiptirler.

– Eğimli arazilerde tek çözüm
– kot farklarında insan nakli için çağdaş uygulama
– Sınırsız taşıma kapasitesi
– Yüksek seyahat hızı imkanı. (1.6 m/s) ACVV ve VWF hız kontrol ile güvenli seyahat
– EN 81 Avrupa Birliği standartlarında üretim
– Air Condition imkanı
– Yüksek eğimli bölgelerde yapılan her çeşit turizm faaliyetlerinde kullanılabilme imkanı
– Modem ve VIP projelerde prestij uygulama
– Ekolojik düzen korumalı
– Açık hava şartlarında tam dayanıklılık
– Kapalı tünel içi projelere mükemmel uyum
– Yüksek trafikte tam randıman
– Eğimli arazilerde toplu taşımacılığa alternatif çözüm

Hasta asansörlerinin 1600-2500 kg kadar kapasitesi vardır.

Yarım otomatik kapılı çözümler dışında otomatik kapılı ve frekans kontrollü çözümler sayesinde daha konforlu asansörlere sahip olunabilir.

Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken hasta asansörlerinde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları, antibakteriyel taban malzemeleri seçilir.

Hastanın gözünü almayan aydınlatmalar ve hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlaması amacı ile konfor, estetik gibi ayrıntılara dikkat edilir.

Hassas kat seviyesi ayarı ile tekerlekli sandalye, sedye gibi araçlar ile giriş çıkış yapılırken takılma riski minimuma indirilmiştir. Sedye çarpma seviyesine konulan çarpma kirişleri kabinde oluşan çarpma sırasında hastaya ve kabine verebilecek zararları kaldıracak şekilde dizayn edilir.

– Tavandan aydınlatma nedeniyle ışığın hastaların gözlerinirahatsız etmemesi için benzersiz yan duvarda kabin aydınlatması özelliği.

– Kapı panelleri kapandığında arasında bir engel veya insan bulunması halinde kapılara geri hareket veren yolcu koruma sistemi.

– Sedyelerin kolay transferi ve yaşlıların ya da engellilerin takılma tehlikesini ortadan kaldırmak için 3 mm seviye ayar hassasiyeti.

– Asansör kabininde standart olarak engelliler erişim şartlarına tam uygunluk ve kat seviyelerinin Braille alfabesiyle gösterimi.

Makine dairesiz asansörler özellikle yolcu terminalleri, çok katlı mağazalar, alışveriş merkezleri ile eğitim, kültür ve sağlık kuruluşları için uygun bir çözüm oluşturur. Özellikle daha yoğun yolcu trafiği olan ve daha yüksek ticari binalar da tasarımcılar, inşaatçılar ve bina sahipleri için önemli avanajlar sağlar. Makine dairesine ihtiyaç duyulmaması bina alanını arttırmakta ve sistemin enerji etkinliği ve işletme maliyeti düşünerek ek bir değer kazandırmaktadır.

Makine dairesiz asansörlerimizin, 24 kata kadar olan binalarda, 2000 kg kapasiteye ve 2 m/sn hıza kadar, tesis edilebilme imkanı vardır.

Geleneksel motorlara göre %40’a varan enerji tasarrufunun yanı sıra, dişli kutusunun olmaması nedeniyle yıpranma son derece az olmaktadır. Sistemin yağsız olması çevre kirliliği ve yangın tehlikesini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

MAKİNE DAİRESİZ SİSTEMLERİN AVANTAJLARI:

– Makine dairesiz tasarım ile bina hacminde tasarruf
– Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti
– Her çeşit binaya kolay entegrasyon
– Kaldırma ünitesinin üstün performansı ile sessiz ve konforlu seyir
– Daha az kalkış akımı, daha az enerji kullanımı
– Hızlı ve etkin montaj
– Optimum performans

Compact asansörler genelde depolarda ve fabrikalarda kullanılmak üzere yük taşıma amaçlı olarak tasarlanmışlardır.

Yüksek kapasiteleri kaldıracak kadar dayanıklı ve zor şartlara mukavemet gösterebilen ve problemsiz çalışan compact asansörler CE standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Alanlara ve ihtiyaca yönelik olarak uygun ölçülerde tasarlanıp uygulanabilir.

Alışveriş merkezlerinde, havaalanlarında, insanların dikey taşımacılığında önemli bir yere sahip olan yürüyen merdivenleri, hem iç mekanlara hem de yaya üst geçitleri gibi dış mekanlara uygulamaktayız.

Avrupa merdiven standardı EN 115’e göre, montaj ve bakımlarını yapmaktayız.

Hipermarketler, alışveriş merkezleri, oteller ve iş merkezleri için geliştirilen ve tasarlanan yürüyen merdivenlerin belirli ticari kullanım kriterlerine uyacak biçimde tasarlanması gerekir. Ekonomik olması, sessiz çalışması ve düzgün bir seyir imkanı sağlaması bunlardan bazılarıdır.

Ticari tip yürüyen merdivenler, ticari amaçlarla tasarlanmış, bu özelliklere sahip yürüyen merdivenlerdir.

Ticari tip yürüyen merdivenler, günlük çalışmasında en yüksek düzeyde kullanıcı emniyeti sağlar ve tüm düntadaki en yüksek emniyet standartlarına uygundur.

Yük asansörlerimiz 640 kg – 5000 kg ve üzeri kapasitelerde olmaktadır. Tahrik düzeni olarak hem elektrikli aynı zamanda hidrolik tahrik kullanılabilmektedir. Yük asansörlerimiz diğer asansör kabinlerine oranla, yük uygulamalarına bağlı olarak daha dayanıklı ve sağlamdır.

Kapı tiplerimiz ihtiyaca göre özel olarak, istenilen temiz açıklığı ve yüksekliği sağlayacak şekilde yarı otomatik çift kanatlı veya tam otomatik olarak kullanılmaktadır.

Hidrolik tahrikli asansörlerimiz genelde trafiği çok yoğun olmayan ve orta yükseklikteki binalarda uygun çözüm olmaktadır.

Elektrik tahrikli asansörlerimiz trafiğin yoğun olduğu ve bina kat sayısında sınır olmayan asansörlerdir.

Mesaj Yolla